Par kompāniju

IGTI6700alkom-trans-eka
SIA  “Alkom-Trans” dibināta 1992.g martā mēnesī un specializējas starptautisko automobiļu pārvadājumu jomā. SIA  “Alkom-Trans” ir biedrības “Autopārvadātāju Asociācija “Latvijas Auto” biedrs kopš 1992.gada.

1998.gadā uzņēmums ieguva tiesības pārdot, veikt garantijas apkalpošanu un servisu Minskas autorūpnīcas (MAZ) kravu automobiļiem, un no 2001 gada – ekskluzīvais MAZ dīleris Latvijā. Tajā pašā gadā tika uzbūvēts un nodots ekspluatācijā tehniskais centrs ar platību 1500m2, kas aprīkots ar jaunāko aprīkojumu, lai diagnosticētu un remontētu kravas automobiļus un autobusus, piemēram, M.A.N, MERCEDES, VOLVO.

Tehniska centra menedžments un strādnieki iziet nepieciešamo apmācību savu specializācijas jomās.

Uzņēmuma īpašumā ir 12000m2 platību teritorija, daļa no kurai – muitas noliktavā.

Pēc Latvijas Republikas iestāšanos Eiropas Savienībā, kopā ar Minskas autorūpnīcu tika izstrādāta un apstiprināta visas varasiestādēs nepieciešama ražošanas dokumentācija lai veiktu MAZ transportlīdzekļa montāžu Eiropas Savienībā.

2005.gadā sākas jaunā attīstības stadijā. SIA “Alkom-Trans” uzsāk sadarbību ar Čehijas firmu ŠKODA ELECTRIC a.s, prezentējot Rīgas pilsoņiem jauno Škoda 24Tr trolejbusu. Šobrīd 150 šo trolejbusu darbojas Rīgas ielās. Garantijas apkalpošanu šiem transportlīdzekļiem veica Alkom-Trans speciālisti.

Trolejbuss Škoda 24Tr izstrādāts uz autobusu IRISBUS bāzes, tāpēc loģisks turpinājums – Alkom-Trans sak strādāt ar vienu no vadošajiem autobusu ražotajiem firmu IRISBUS. Viss mūsdienu, augstas kvalitātes autobusu asortiments – no mikro līdz starptautiskajiem lainerim tiek plaši pārstāvēti Latvijā.

2009.gadā sadarbībā ar kompāniju ŠKODA jauns virziens. Alkom-Trans kopā ar ŠKODA TRANSPORTATION a.s sāc aktīvu zemo grīdu tramvaju Škoda 15T ieviešanu Latvijas tirgū. Vairāk nekā 20 zemās grīdas tramvaju, kurus apkalpo Alkom-Trans speciālisti, izgrezno Rīgas ielas.

Vairāk nekā 10 gadus uzņēmumā tiek izveidots Tehniskais centrs lai veiktu visus šos darbus.